УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО

НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Новини

Главная

Про нас

Члени УТНКТД

Фотоальбом

Як вступити

Сертифікація

Стандартизація

Атестація ЛНК

Послуги з НК

Публікації

Конференції

В регіонах

В Правлінні

Конкурси

НК - що це?

Для контактів

 

 

   
11.07.19 Оголошення про проведення Шостого професійного конкурсу УТ НКТД
02.07.19 Міжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” у Львові
19.06.19 Запрошення на навчання до магістратури НАУ
26.04.19 Запрошення на навчання до магістратури ІФНТУНГ
22.01.19 Повідомлення Національного органу стандартизації про скасування стандартів ГОСТ
09.01.19 Вітання з ювілеєм О.М.Карпаша
   

Сторінки історії Товариства:

 2016-2018    2011-2015    2006-2010    2001-2005


 

Оголошення про проведення Шостого професійного конкурсу УТ НКТД

 

Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики оголошує про проведення з 1 липня до 31 жовтня 2019 р. Шостого професійного конкурсу серед спеціалістів і організацій, що працюють в галузі неруйнівного контролю та технічної діагностики.

 

Професійний конкурс УТ НКТД проводиться з метою:

а) визначення кращих вчених, спеціалістів, трудових колективів, лабораторій, фірм, підприємств та організацій, що працюють в галузі НКТД;

б) популяризації досягнень в галузі НКТД кращих вчених, спеціалістів, трудових колективів лабораторій, фірм, підприємств та організацій України.

 

Професійний конкурс УТ НКТД проводиться за наступними напрямками та формами професійної діяльності (номінаціями):

1) кращі наукові та технологічні розробки в галузі НКТД;

2) кращі промислові і сервісні лабораторії, що працюють в галузі НКТД;

3) кращі науково-технічні публікації в журналах та видання книг;

4) кращі молоді вчені та спеціалісти, що працюють в галузі НКТД;

5) кращий студент (аспірант)  за спеціальністю «НК та ТД».

 

Для участі в професійному конкурсі УТ НКТД висуваються (в т.ч. самовисуваються) вчені, спеціалісти, молоді вчені, студенти, аспіранти, трудові колективи підприємств та організацій, що мають досягнення в галузі НКТД.

Матеріали на професійний конкурс УТ НКТД можуть подавати як члени УТ НКТД (колективні та індивідуальні), так і інші вчені, спеціалісти, трудові колективи підприємств та організацій, що працюють в галузі НКТД.

 

Матеріали на конкурс повинні включати:

1) заяву, заповнену за визначеною формою;

2) матеріали, що розкривають суть досягнень учасників конкурсу за період з 2017 до 2019 рр. включно (за довільною формою).

 

Переможці та призери професійного конкурсу УТ НКТД в кожній з номінацій нагороджуються Дипломами УТ НКТД відповідного ступеня та спеціальними відзнаками на Звітній конференції Товариства, яка відбудеться в рамках 9-ї Національної науково-технічної конференції "Неруйнівний контроль та технічна діагностика: UkrNDT-2019" (19-21 листопада 2019 р.)

 

З умовами участі в конкурсі можна ознайомитись за цим посиланнямМіжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” у Львові

 

З 3 по 6 червня 2019 р. у м. Львові відбулася 6-а міжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” (“Fracture Mechanics of Materials and Structural Integrity” FMSI 2019). Її організатори – Європейське товариство з цілісності конструкцій (ESIS), Українське товариство з механіки руйнування, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (ФМІ), НУ «Львівська політехніка». Голова оргкомітету конференції – академік НАН України В.В. Панасюк, заступники голови – академік НАН України Л.М. Лобанов та професор Ю.Я. Бобало. У конференції взяли участь понад 60 учасників з 14 країн (Аргентина, Греція, Індія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Польща, Португалія, США, Угорщина, Україна, Франція).

 

Основними напрямками роботи конференції були:

– механіка руйнування та міцність матеріалів;

– корозійне розтріскування;

– неруйнівний контроль (випробування) конструкцій;

– прикладна механіка.

 

Вперше за історію проведення цієї конференції проблеми неруйнівного контролю (НК) були виокремленні в окрему секцію, що пов’язано зі створенням в рамках ESIS технічного комітету ESIS-TC17 “Non-Destructive Evaluation” (голова Петер Трампус). Міжнародну спільноту НК на конференції крім Петера Трампуса представляв президент Міжнародної Академії НК Джузеппе Нардоні.

 

  Дивитись звіт про конференцію і фото 


Запрошення на навчання до магістратури

НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Кафедра машинознавства

Освітньо-професійна програма: «Якість, стандартизація та сертифікація»

 

Спеціальність: 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»

Галузь знань: 15 «Автоматизація та приладобудування»

Форми навчання: денна, заочна.

Термін навчання: 1,4 роки – ОС «Магістр».

Освітня кваліфікація: магістр з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки

Кваліфікація (за ДК 003:2010): 1493 Менеджер (управитель) систем якості, 2419.2 Фахівець із стандартизації, сертифікації та якості

 

Набір студентів здійснюється на 1-й курс за програмою підготовки фахівців  ОС «Магістр». Приймаються особи з базовою («Бакалавр») або повною («Спеціаліст», «Магістр») вищою освітою будь-якого напряму підготовки.

 

Профілюючі дисципліни: стандартизація продукції та послуг; сертифікація продукції та послуг; менеджмент якості; метрологічне забезпечення процесів управління якістю; інформаційні технології у сфері управління якістю, стандартизації та сертифікації; сертифікація персоналу; управління діяльністю підприємства; основи наукових досліджень; соціальна та екологічна відповідальність; стратегічне управління персоналом; аудит у сфері якості; процеси та системи управління якістю в авіації, ділова іноземна мова.

 

За цим посиланням Ви можете ознайомитись з більш детальною інформацією.


 

Запрошення на навчання до магістратури

 

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу з 2018 року розпочинає набір студентів на навчання  за  новою програмою   підготовки   магістрів за спеціалізацією   «Технічна діагностика обладнання та конструкцій» (рішення Вченої ради університету про відкриття згаданої спеціалізації  в  межах спеціальності 131 «Прикладна механіка» від 30.08.2017 року). Термін навчання 18 місяців.

 

Магістерська програма започаткована на базі кафедри Енергетичного менеджменту та технічної діагностики.

По закінченню  навчання,  магістри  додатково отримають  свідоцтво про спецпідготовку, яке дає змогу пройти атестацію на фахівця  з неруйнівного контролю  машин,  механізмів, устаткування  підвищеної  небезпеки І-го, і як виняток ІІ-го, рівня відповідно до  вимог ISO 9712:2012 "Неруйнівний контроль. Кваліфікація і сертифікація  персоналу  в  галузі неруйнівного  контролю" та ISO / TS 21759.  Ця процедура значно  спростить  подальше  їх працевлаштування у всіх сферах діяльності з технічного діагностування(нафтогазова промисловість, будівництво, транспорт, машинобудування, енергетика, хімічна промисловість тощо).

 

За цим посиланням Ви можете ознайомитись з більш детальною інформацією.


 

Повідомлення Національного органу стандартизації про скасування стандартів ГОСТ

 

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації України інформує про скасування в Україні стандартів Радянського Союзу, розроблених до 1992 року.

Відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку, Україна поступово впроваджує звід Європейських стандартів (EN) як національні стандарти, зокрема гармонізовані європейські стандарти, добровільне застосування яких вважається таким, що відповідає вимогам законодавства, зазначеного у Додатку III до цієї Угоди.

Одночасно з таким впровадженням Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема міждержавні стандарти (ГОСТ), розроблені до 1992 року.

На офіційному веб-сайті НОС www.uas.org.ua ® Питання-відповіді ® Стандартизація також надано роз’яснення стосовно використання НД, якщо ГОСТ скасований і рекомендації щодо дій, коли немає НД на заміну скасованому ГОСТ.

01.01.2019 сплив чотирихрічний перехідний період, коли ГОСТ, розроблені до 1992 року, мали бути скасовані.

Водночас, до НОС продовжували надходити пропозиції щодо продовження дії ГОСТ після 01.01.2019 року.

З метою виваженого реагування на такі пропозиції та з урахуванням рекомендацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі як центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері стандартизації, ДП «УкрНДНЦ» проведено відповідну роботу щодо зведення до мінімуму пропозицій заінтересованих сторін стосовно перенесення термінів скасування ГОСТ, розроблених  до 1992 року, після 01.01.2019.

У підсумку НОС прийнято низку наказів, якими з 01.01.2019 року відновлено чинність ГОСТ, розроблених до 1992 року. З переліками стандартів, чинність яких відновлено наказами НОС, можна ознайомится на офіційному сайті НОС uas.org.ua→Стандартизація→Накази ДП «УкрНДНЦ»→2018→Грудень.

 

Враховуючи вищезазначене повідомляємо, що подальше перенесення термінів після видання зазначених наказів ДП «УкрНДНЦ» є неможливим.

НОС наполегливо рекомендує всім заінтересованим сторонам, які в своїй роботі використовують ГОСТ, скористатися рекомендаціями, розміщеними на сайтах Мінекономрозвитку http://www.me.gov.ua та НОС http://www.uas.org.ua/ua/pitannya-vidpovidi/, та знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України.

Крім того інформуємо, що за потреби розроблення національного стандарту на заміну ГОСТ будь-яка заінтересована сторона (органи влади, асоціації виробників, підприємства, громадські організації тощо) може виступити замовником такої роботи відповідно до статей 28 та 29 Закону України «Про стандартизацію».

 

З повним текстом інформаційного повідомлення можна ознайомитись за посиланням: http://uas.org.ua/ua/news/do-uvagi-koristuvachiv-standartiv-ta-tehnichnih-komitetiv-standartizatsiyi-ukrayini-tk/

 


 

Вітаємо з  ювілеєм Олега Михайловича Карпаша!

 

 

Вельмишановний Олеже Михайловичу!


Прийміть наші щирі і теплі вітання з 70-річчям!

В широких колах науково-технічної громадськості Ви відомі як знаний вчений, віце-президент Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Ваш багаторічний трудовий шлях в якості професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, засновника і наукового керівника НВФ «ЗОНД», нерозривно пов’язаний зі створенням і впровадженням у виробництво високоефективних технологій і сучасних засобів неруйнівного контролю і технічної діагностики нафтогазового бурового обладнання, з вихованням високопрофесійних фахівців і молодих учених на кафедрі технічної діагностики та моніторингу і кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики, що Ви заснували.

Завдяки Вашому професіоналізму, таланту керівника, цілеспрямованості і стратегічному мисленню університет, в якому Ви багато років обіймали посаду проректора з наукової роботи, сьогодні є визнаним центром інновацій в освіті і дослідженнях, входить в число вищих навчальних закладів України, що розвиваються найбільш динамічно і рік від року зміцнює свої позиції в національних і світових рейтингах.

Ми поважаємо Вас за широку ерудицію, фундаментальні знання, багатий досвід і життєвий оптимізм. В Вас дивним чином поєднуються найрізноманітніші людські якості: світлий розум з багатою уявою, твердість характеру з життєвою мудрістю, інноваційні підходи в прийнятті рішень з умінням знайти підхід до кожного, висока вимогливість і організованість з доброзичливістю. Ви відрізняєтесь цілеспрямованістю, наполегливістю, вмінням бачити нове і втілювати в життя задумане.

Ми високо цінуємо багаторічне плідне творче співробітництво з Вами і впевнені, що і надалі наша спільна діяльність буде успішно розвиватися.

В день Ювілею бажаємо Вам, Олеже Михайловичу, успіхів у науковій і викладацькій роботі, взаєморозуміння з молоддю, з якою так тісно вона пов'язана, сил і натхнення для руху по дорозі знань, багато сміливих ідей для нових відкриттів, благополуччя і затишку у Вашій оселі, здоров'я і щастя Вам і Вашій родині!
 

Правління Українського товариства НКТД
Колеги з Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України